Ronaldo Deaconu a răbufnit! Ce l-a scos din sărite după egalul cu CFR Cluj: ‘Puteam decide soarta calificării în play-off’ + Ce spune despre partida din ultima etapă

Ronaldo Deaconu a răbufnit. Ce l-a scos din sărite după egalul cu CFR Cluj.

Farul Constanța a remizat, pe teren propriu, scor 1-1, cu CFR Cluj. În urma rezultatului, echipa lui Gică Hagi nu este sigură de calificarea în play-off.

Ronaldo Deaconu a răbufnit

Ronaldo Deaconu, cel care a marcat golul marinarilor, a declarat că este dezamăgit pentru că echipa sa nu s-a calificat matematic în play-off din această etapă.

”Ne îndreptam către un rezultat foarte bun. Am făcut un joc bun. În prima repriză ne-am creat ocazii mari. Puteam decide soarta calificării în play-off în această seară, dar asta este.

(n.r. de ce ați evoluat mai slab în repriza a doua?) Poate este un pic normal după ce a marcat echipa adversă să forțele și golul al doilea. E un meci decisiv la Botoșani, finala”, a spus Deaconu, după meci.