Final incendiar la Ovidiu! S-a terminat Farul-CFR Cluj. Ce a făcut Gică Hagi în duelul cu finul Adrian Mutu

Final incendiar la Ovidiu. Farul și CFR Cluj și-au împărțit punctele după ce au terminat la egalitate, scor 1-1, duelul ultimele două campioane ale României.

CFR Cluj este pe 3, cu 50 de puncte, în timp ce Farul este pe 5, cu 42 de puncte și trebuie să aștepte ultima etapă pentru a știi dacă va juca în play-off.

Farul – CFR Cluj 1-1

Echipa condusă de Gică Hagi a dominat clar și a ratat ocazii uriașe în prima parte a meciului. Louis Munteanu, Rivaldinho și Kiki puteau înscrie.

În repriza secundă, constănțenii au marcat, minutul 65, prin Ronaldo Deaconu, după o deviere bună a lui Munteanu. În minutul 82, CFR Cluj a restabilit egalitatea, după reușita lui Ajeti.

Farul – CFR Cluj, echipe de start:

FARUL: Buzbuchi (cpt.) – Dussaut, Boli, M. Popescu, Kiki – Deaconu, Nedelcu, Vînă – Grigoryan, Munteanu, Rivaldinho
Rezerve: Șt. Mușat – Sîrbu, Dănuleasă, Grosu, Gustavo Marins, Queiros, Grameni, Budescu, Banu, I. Cojocaru, Andronache, Benchaib
Absenți: Cr. Ganea (suspendat), T. Băluță (accidentat)
Antrenor: Gheorghe Hagi
CFR CLUJ: Sava – Cr. Manea (cpt.), Boben, Ajeti, Abeid – Muhar, K. Keita, Tachtsidis – Fică, Bîrligea, Otele
Rezerve: Hindrich, Bălgrădean – Camora, Mogoș, M. Ilie, Aussi, Fofana, R. Filip, Avounou, Serebe, Michael
Absenți: C. Deac (suspendat), Kresic, El Kaddouri (accidentați)
Antrenor: Adrian Mutu