Rivala Simonei Halep surprinde din nou! Loc de muncă special pentru una dintre cele mai frumoase jucătoare. Sportiva a dat toate detaliile / Foto

Rivala Simonei Halep surprinde din nou! Loc de muncă special pentru una dintre cele mai frumoase jucătoare. Sportiva a dat toate detaliile despre noul ei job.

Problemele medicale cu care Eugenie Bouchard (29 de ani, locul 221 WTA) s-a confruntat, nu o lasă pe rivala Simonei Halep sa revină în elita tenisului.

Rivala Simonei Halep surprinde din nou!

După eșecul prematur de la Montreal, unde aceasta a pierdut în primul tur al calificărilor, împotriva americancei Danielle Collins, scor 6-1, 1-6, 6-1, Eugenie Bouchard a decis să accepte invitația Sports Net. A devenit comentatoare TV pentru turneul WTA.

“Ne vedem aici, ne așteaptă o seară lungă”, a scris Eugenie pe o rețea socială. Ulterior, jucătoarea din Canada le-a transmis fanilor că a comentat meciuri timp de 10 ore pentru televiziunea Sports Net.

În 2023, Bouchard a jucat doar 18 meciuri și a câștigat nouă dintre ele. Aceasta a strâns peste 6,7 milioane de dolari din premii, în întreaga carieră. La premiile câștigate se adaugă alte câteva milioane de dolari din contracte de publicitate.

Eugenie Bouchard n-a mai câștigat un meci pe tabloul principal al unui turneu WTA din 17 mai, la Florența, pe zgură.

Antrenată în prezent de către Rennae Stubbs, Eugenie Bouchard a câștigat un singur trofeu WTA în carieră, la Nurnberg (pe zgură), în 2014. A mai jucat șapte finale la simplu.