Revenire nebună pentru Simona Halep! S-a terminat meciul cu Paula Badosa. Ce a făcut românca în meciul revenirii la Miami

Revenire nebună pentru Simona Halep! S-a terminat meciul cu Paula Badosa. S-a aflat ce a făcut românca în meciul revenirii la Miami. Fostul lider mondial WTA s-a întors pe teren după 569 de zile de pauză.

Simona Halep a avut un prim set absolut furibund contra Paulei Badosa. Jucătoarea noastră a făcut uitată perioada uriaşă în care a fost interzisă în tenis.

Revenire nebună pentru Simona Halep!

Simona Halep a pierdut game-ul inaugural al meciului. Apoi a început un adevărat uragan. A luat 6 game-uri consecutive şi şi-a adjudecat primul set al meciului. Doar în game-ul 6 au fost probleme. asta după 7 egalităţi.

Paula Badosa a încercat să revină în setul secund. Halep a reuşit al şaptelea game consecutive, dar aici s-a oprit uraganul. Iberica a luat 3 game-uri la rând. A fost un meci dominat de greşeli neforţate, dar şi de duble greşeli.

Simona a revenit la 2-3 şi 3-4, dar Badosa continua să aibă avantajul unui break câştigat în debutul setului. Badosa a făcut 5-3 şi chiar a avut minge de set, dar halep a reuşit să-şi păstreze serviciul. Apoi, a cerut un time-out medical, din cauza unor probleme la umăr. Badosa a fructificat a patra minge de set şi şi-a adjudecat runda cu 6-4. Astfel, s-a intrat în decisiv.

Setul 3 a început sub spectrul echilibrului. A fost 1-1, apoi Simona şi-a pierdut serviciul. A revenit imediat, dar l-a pierdut la fel de repede. Badosa a servit la 3-2 pentru ea. Din păcate, Simona nu a mai putut revine în meci şi Badosa s-a impus în decisiv cu 6-3. Iberica s-a calificat în turul secund, acolo unde va juca împotriva Arynei Sabalenka.