Uraganul Simona Halep s-a întors! Prim set de vis la Miami. Nu i-a dat nicio şansă Paulei Badosa + Echipament special pentru româncă / Foto

Uraganul Simona Halep s-a întors! Prim set de vis la Miami. Nu i-a dat nicio şansă Paulei Badosa. A fost un debut perfect pentru jucătoarea noastră, după 569 de zile de absenţă din teren.

Simona Halep a început absolut perfect meciul cu Paula Badosa. Sportiva noastră a făcut un prim meci perfect. Nu i-a dat absolut nicio şansă adversarei.

Uraganul Simona Halep s-a întors!

Simona Halep a revenit în circuitul WTA, odată cu turneul de la Miami, de unde a primit un wild-card. A început perfect şi meciul. A câştigat, fără drept de apel, primul set, cu scorul de 6-1. Doar game-ul 6 a fost o problemă pentru Simona.

Simona se află într-o stare psihică foarte bună și a ales să apară la primul ei turneu de după suspendare într-un echipament special. Sub privirile a câteva sute de fani români, care au încurajat-o pe toată durata meciului, Simona le-a făcut un cadou.

A fost întâmpinată și aplaudată ca o mare campioană de foarte mulți români, prezenți la meci, într-un echipament tricolor. Halep a purtat un tricou galben, o fustă albastră, iar geanta ei în care-și ține rachetele și alte obiecte personale, de culoare roșie.

A fost clar un omagiu adus României, iar fanii prezenți au simțit și ei asta. Apoi, când a început partida și-a dat jos tricoul galben și a purtat în meci o ținută complet albastră, cu o bandă galbenă la nivelul gâtului. A fost un echipament Nike, sponsor care nu a lăsat-o la greu pe româncă, în timpul suspendării nedrepte care a ţinut-o departe de gazon.