Reuşită fabuloasă pentru Novak Djokovic! Sârbul l-a distrus pe liderul mondial ATP. E la un pas de un record uluitor

Reuşită fabuloasă pentru Novak Djokovic! Sârbul l-a distrus pe liderul mondial ATP. E la un pas de un record uluitor. Sârbul Novak Djokovici, locul 3 ATP şi cap de serie 3, s-a calificat, vineri, în finala turneului de la Roland-Garros.

Novak Dkokovic l-a învins în semifinale pe liderul mondial, spaniolul Carlos Alcaraz. Djokovici s-a impus cu scorul de 6-3, 5-7, 6-1, 6-1, în trei ore şi 23 de minute.

Reuşită fabuloasă pentru Novak Djokovic!

Liderul mondial, Corlos Alcaraz a avut probleme la coapsă începând din setul al treilea. În ultimul act, Novak Djokovici îl va întâlni pe câştigătorul meciului Casper Ruud (Norvegia, 4 ATP) – Alexander Zverev (Germania, 27 ATP). Djokovici este la o victorie de al 23-lea trofeu de Grand Slam.