Răzvan Lucescu rupe tăcerea! Anunţ clar al antrenorului român. Ce a spus după ce a încasat-o în derby-ul din Grecia

Răzvan Lucescu rupe tăcerea! A apărut un anunţ clar al antrenorului român de la PAOK Salonic. S-a aflat ce a spus după ce a încasat-o în derby-ul din Grecia cu Aris Salonic. Ce poziție ocupă gruparea sa în acest moment.

PAOK Salonic, formația pregătită de Răzvan Lucescu (54 de ani), a pierdut, în deplasare, meciul cu Aris Salonic, scor 1-2, un duel din etapa cu numărul 17 din campionatul Greciei.

Este, de altfel, primul eșec al celor de la PAOK după 9 victorii consecutive, raportat la toate competițiile. În acest moment, PAOK este pe locul al 3-lea în clasament, cu 38 de puncte adunate după 17 runde.

Răzvan Lucescu rupe tăcerea!

După partida cu Aris, Răzvan Lucescu a spus că spera ca acest meci să se termine cu o remiză.

„Cred că a fost un meci care ar fi trebuit să se încheie la egalitate. În prima repriză niciuna dintre echipe nu a putut avea control 100% asupra jocului. Am fost surprinși la începutul reprizei secunde și am primit golul din primele minute (n.r. marcat de Shapy Suleymanov în minutul 46 pentru Aris).

Per total, nu am avut energia și agresivitatea pe care le-am arătat în celelalte meciuri. În prima repriză am întârziat în deciziile noastre. În general nu am fost pe teren cum ne-am obișnuit să fim.

Într-o serie de meciuri am arătat o formă bună pe care nu am arătat-o ​​astăzi. Nu aveam energie, nu aveam presiunea pe care o punem în fiecare meci. Nu ne place această înfrângere, dar trebuie să începem să lucrăm pentru următorul meci”, a afirmat Răzvan Lucescu, potrivit Sport 24.

Pe prima poziție în Super League este gruparea Panathinaikos, care are 40 de puncte acumulate în 17 etape. Locul secund este ocupat de Olympiakos, cu 38 de puncte.