Răzvan Lucescu a dat marea lovitură! Victorie uriaşă pentru antrenorul român. E aproape de o performanţă importantă

Răzvan Lucescu a dat marea lovitură! Victorie uriaşă pentru antrenorul român. E aproape de o performanţă importantă cu cei de la Paok Salonic. Trupa tehnicianului român a dat marea lovitură.

Răzvan Lucescu e aproape de o nouă performanţă importantă în Grecia. Cei de la Paok Salonic au bătut pe terenul marii rivale.

Răzvan Lucescu a dat marea lovitură!

Răzvan Lucescu are Grecia la picioare. PAOK Salonic a obținut o victorie uriașă la Atena. Panathinaikos – Paok Salonic 0-3. Totul, într-o confruntare din etapa a 19-a a campionatului din Grecia.

Golurile formației antrenate de Răzvan Lucescu au fost marcate de Perez – autogol, în minutul 44, Zivkovic, minutul 46 și Konstantelias, minutul 52. Chiar dacă a încpeut mai slab, echipa românului a deschis scorul în finalul reprizei.

Cu un avantaj minim pe tabelă, antrenorul român a dat mesajele care trebuie la pauză. Paok a început perfect partea a doua. Şi-a dublat avantajul prin Andrija Zivkovic.

Șase minute mai târziu, Konstantelias, care are doar 19 ani, avea să se regăsească la finalizare și să marcheze golul trei pentru PAOK. În urma acestui rezultat, PAOK Salonic s-a apropiat la doar șase punte de liderul Panathinaikos. A reintrat, oficial, în lupta pentru titlu.