Rareș Ilie, lăudat de francezi. Ce notă a primit românul după ce a debutat în cupele europene

Rareș Ilie a debutat în cupele europene. Fostul rapidist a jucat pentru Nice în meciul cu Maccabi Tel Aviv, scor 0-1, în play-off-ul Conference League.

Românul a fost titular și a jucat 64 de minute. În prima repriză a avut o ocazie mare de a marca. Pentru prestația sa, Ilie a primit nota 6.7 din partea celor de la SofaScore. Suporterii francezilor au fost încântați de jocul lui și l-au lăudat pe rețelele de socializare.

”Ooo, combinațiile dintre Ilie și Delort…/ De unde a apărut acest Ilie?/ Rareș Ilie e cu adevărat excelent”, sunt câteva dintre comentariile fanilor.

Nice a dominat tot meciul, dar gazdele au reușit să înscrie în minutul 74, prin Perica.

Românul transferat de la Rapid, în schimbul a aproximativ cinci milioane de euro, a fost titular la Nice pentru al doilea meci consecutiv, după duelul de campionat cu Strasbourg, scor final 1-1.

Ilie a jucat pentru Nice și în meciul cu Toulouse încheiat tot la egalitate, scor 1-1.