Rareş Ilie a lăsat mască pe toată lumea! Ce a făcut în amicalul Nice – Torino? Lucien Favre l-a remarcat imediat

Rareş Ilie a lăsat mască pe toată lumea! S-a aflat ce a făcut în amicalul Nice – Torino. Lucien Favre, antrenorul celor de la Nice, l-a remarcat imediat. Imediat după ce a fost introdus pe teren românul şi-a pus amprenta asupra rezultatului.

Rareş Ilie a intrat abia pe final de meci, cu italienii de la Torino. A fost însă decisiv pentru echipa antrenată de către Lucien Favre.

Rareş Ilie a lăsat mască pe toată lumea!

Nice – AC Torino 1-0, cu Rareş Ilie printre remarcaţi. Românul a fost introdus pe teren în minutul 71 și a avut un impact rapid. A combinat cu Amine Gouiri, apoi a rămas într-o poziție excelentă în careu. A pasat în fața porții pentru Calvin Stengs, care a marcat.

La finalul partidei, Rareș Ilie a fost remarcat de către antrenorul lui Nice, Lucien Favre. „La pauză, le-am spus jucătorilor că am pierdut multe mingi ușoare. Le-am spus să-și ia mai mult timp în posesie, să-și pregătească acțiunile. În repriza a doua, mingea a circulat mult mai bine.

Jucătorii care au intrat pe parcurs au făcut diferența, e un lucru foarte important. Am muncit mult pentru această victorie. Față de precedentele meciuri amicale, cu Benfica, cu Roma, am reușit să corectăm anumite aspecte din joc.

Am văzut multe lucruri pozitive în repriza a doua. Am driblat, am verticalizat și ne-am creat trei-patru ocazii foarte bune. Toată lumea e fericită că am câștigat. Începe campionatul, vor fi multe meciuri, cinci meciuri în luna august.

Este greu să spun acum cine va juca duminică (n.r. – pe 7 august, în meciul cu Toulouse, în prima etapă din Ligue 1). Avem jucători buni pe toate pozițiile. Sunt mulțumit de mulți jucători după meciul de azi.

Rareș (Ilie) a intrat foarte bine, a driblat, un-doi, apoi i-a dat pasă de gol lui Stengs. E foarte bine! Sunt bucuros. Avem un nou recrut, Rareș (Ilie), care a intrat și a fost decisiv. Iată că avem un jucător care poate să îmbunătățească echipa. Perioada de transferuri nu s-a încheiat, dar nu este ușor să găsești jucători buni”, a spus Lucien Favre, într-un interviu pentru OGC Nice TV.