Rapid deschide scorul, în derbiul cu FCSB: Dugandzic a reușit să înscrie cu capul, la doar două zile după ce a semnat cu giuleștenii

Rapid București reușește să deschidă scorul în minutul 19 al derbiului cu FCSB. Dugandzic a reușit să înscrie cu capul, la doar două zile după ce a semnat cu giuleștenii.

La doar câteva minute de la startul partidei, Istvan Kovacs a oprit meciul pentru că ambele echipe au aruncat cu torțe în teren.

Derbiul dintre Rapid București și FCSB, din etapa a 2-a a Superligii, va consemna cea de-a 115-a întâlnire între cele două formații din București. În celelalte 114 meciuri disputate până în prezent, Rapid a înregistrat 29 de victorii, FCSB a adunat 44 de succese, în timp ce 41 de meciuri s-au terminat la egalitate.

În sezonul trecut, primul de la revenirea Rapidului în prima ligă, cele două echipe și-au împărțit punctele în sezonul regulat. În tur s-au impus rapidiștii cu scorul de 1-0, în timp ce în retur ”roș-albaștrii” și-au luat revanșa și au câștigat partida cu 3-1.

Pentru Adrian Mutu (43 de ani), antrenorul Rapidului, va fi primul derby la care va lua parte din postura de principal al grupării din Giulești.