Rapid București, victorie fantastică în Liga Campionilor la handbal. Au dat de pământ cu Buducnost și au făcut un pas mare spre sferutir

Campioana României, Rapid București, a reușit o victorie fantastică în fața muntenegrencelor de la Buducnonst.

Rapidistele au dominat partida și au condus la pauză cu cinci goluri diferență.

Rapid București face ravagii în Liga Campionilor

După CSM București, echipă care conduce autoritar grupa din Liga Campionilor, astăzi a venit rândul campioanelor de la Rapid să facă instrucție în cea mai prestigioasă competiție din handbalul feminin.

Rapidistele au intrat la pauză cu cinci goluri avantaj, scor 17-12.

Susținute fantastic de suporteri, campioanele au condus repriza secundă și au reulit să se impună în final cu scorul de – .

Echipa de handbal a Rapidului a scris o filă importantă în istoria handbalului românesc în acest sezon.

Fetele au reușit o victorie fabuloasă în grupa din care fac parte.

Echipa de handbal feminin a Rapidului a reușit o victorie magnifică în Sala Polivalentă din București contra fetelor de la Gyor.

Campioana României a trăit intens meciul, iar la pauză, Gyor conducea cu 16-15.

Deși pleca cu șansa a 2-a și cu moralul șubrezit după înfrângerea din tur, fetele de la Rapid au reușit să facă un meci uriaș.

Portarul ”giuleștencelor” Capitanovic a făcut un meci colosal. A aprărat tot ce se putea apăra, iar acest lucru le-a permis campioanelor să se distanțeze în partea secundă a partidei.

Cu 8 minute înainte de final, Gyor conducea cu 2 goluri diferență dar Rapidul a avut o revenire incredibilă și a câștigat meciul cu scorul de 30-27.