Rădoi a venit cu norocul la CSU Craiova! Botoşaniul, înfrângere nemeritată la Severin. Creţu a marcat golul victoriei în prelungiri

Rădoi a venit cu norocul la CSU Craiova! Botoşaniul a suferit prima înfrângere din aceste sezon de Superliga la Severin. Creţu a marcat golul victoriei în prelungirile partidei şi echipa lui Mihai Teja încasează o înfrângere nemeritată.

CSU Craiova – FC Botoşani 1-0 într-un meci în care Botoşaniul a avut şansele ei, mai ales în prima repriză când şi-a subordonat adversara.

Rădoi a venit cu norocul la CSU Craiova!

Mirel Rădoi a venit cu norocul la CCU Craiova. După eliminarea din play-off-ul Conference League, CSU Craiova s-a chinuit serios în faţa celor de la FC Botoşani care era neînvinsă până acum în Superliga.

Singurul gol al meciului a fost marcat, norocos, în prelungirile meciului, prin Alexandru Creţu. Şi etapa trecută, CSU Craiova a câştogat la fel de norocos, 1-0 cu CS Mioveni în condiţiile în care argeşenii au ratat un penalty pe final de meci.

După această victorie, CSU a urcat pe locul 5, cu 11 puncte, în timp ce FC Botoşani este pe 4, cu acelaşi număr de puncte.

CSU Craiova – FC Botoșani. Echipele de start

Prezentat oficial azi de CSU Craiova, Bogdan Mitrea, 34 de ani, stoperul adus de la Sepsi, a fost titular.

CSU Craiova: Lazar – Mitrea, Găman, Papp – Căpățînă, Screciu, Nistor, Bancu – Vînă, Markovic, Baiaram
Rezerve: L. Popescu – Martic, Al. Crețu, Vătăjelu, MAteiu, Rivaldinho, Ivan, Koljic, Hanca
Antrenor: Mirel Rădoi

FC Botoșani: Pap – Sno, Dican, Boli, Țigănașu – Ivanov, Sylla, Shahaf – Mailat, Camara, Dragu
Rezerve: Ureche – Șeroni, Perianu, Mussis, E. Florescu, Petkovski, Grubac, Tisdell, G. David
Antrenor: Mihai Teja

Stadion: Municipal (Turnu-Severin). CSU Craiova evoluează la Severin cât timp „Oblemenco” este indisponibil până luna viitoare, din cauza festivalului IntenCity
Arbitru: Marcel Bîrsan / A1: Radu Ghinguleac / A2: Laszlo-Imre Bucsi / Arbitru VAR: Istvan Kovacs / Arbitru AVAR: Theodora Alexandra Apostu / Observator arbitri: Liviu Ciubotariu