Probleme pentru Novak Djokovic! Ce a făcut sârbul la meciul de debut de la Australian Open. Veste bună pentru adversari

Probleme pentru Novak Djokovic! S-a aflat ce a făcut sârbul la meciul de debut de la Australian Open. Veste bună pentru adversari. Liderul mondial ATP a pierdut un set în faţa unui necunoscut.

Început greu de turneu pentru Novak Djokovic la Australian Open. Deşi se credea că nu va avea probleme, lucrurile nu au stat deloc aşa pentru sârb.

Probleme pentru Novak Djokovic!

Sârbul Novak Djokovic, numărul 1 mondial, s-a calificat, duminică, în turul doi la Australian Open. Liderul mondial ATP a trecut de croatul Dino Prizmic, locul 178 ATP, venit din calificări. Chiar dacă s-a calificat, Djokovic a avut probleme. A pierdut un set în faţa necunoscutului Prizmic. S-a impus cu scorul de 6-2, 6-7 (5/7), 6-3, 6-4, în faţa jucătorului de 18 ani.

Meciul a durat patru ore şi un minut. În turul doi, Djokovic va evolua cu învingătorul meciului dintre australianul Alexei Popirin, locul 43 mondial, şi un alt australian, Marc Polmans, locul 156 mondial. Ultimul este beneficiar al unui wild-card.