Probleme mari pentru Marius Şumudică! Fanii noii sale echipe au făcut scandal. Un jucător român, mărul discordiei / Video

Probleme mari pentru Marius Şumudică! Fanii noii sale echipe au făcut scandal. Un jucător român, mărul discordiei. După ultima înfrângere din Superlig, tehnicianul român şi-a pus în cap suporterii.

Marius Şumudică are probleme din cauza lui Alexandru Maxim. Jucătorul în vârstă de 33 de ani are cel mai slab început de sezon al carierei. Este tot mai afectat de nereușitele din actuala stagiune la Gaziantep.

Probleme mari pentru Marius Şumudică!

Marius Șumudică vrea să profite de această pauză pentru a-l readuce motivat pe teren. Jucătorul nu a reușit niciun gol și nicio pasă decisivă în șapte meciuri de campionat la Gaziantep.

„Tricolorul”, care nu a mai marcat în Turcia din 5 ianuarie, de la 1-1 cu Bașakșehir acasă, a evoluat în ultima parte a stagiunii precedente la Beșiktaș, fără nicio performanță în 11 partide.

În ultima etapă, pe 7 octombrie, la 0-2 cu aceeași Bașakșehir în deplasare, a avut ocazia să marcheze din nou. A ratat însă un penalty. Relația cu fanii lui Gaziantep a fost puternic afectată. Pe 22 septembrie, la 2-0 cu Istanbulspor, acasă, galeria l-a fluierat și în timpul partidei, și când a fost înlocuit de Marius Șumudică, în minutul 72.

La final, antrenorul a mers împreună cu Maxim în fața peluzei. L-a îmbrățișat și le-a cerut suporterilor să-l aplaude, să-l respecte pentru tot ce a făcut pentru Gaziantep din ianuarie 2020.

După ce a ratat lovitura de pedeapsă în ultima etapă, fanii s-au ridicat iar împotriva lui. Mesajul lor: „Dacă vrea să plece, vindeți-l!”. Șumudică vrea să profite de această pauză dedicată echipelor naționale pentru a discuta cu el și a pune lucrurile la punct, a dezvăluit site-ul local Gaziantep 27.

Antrenorul încearcă să-i redea încrederea. Vrea neapărat să-l readucă pe Alex în prim-plan, motivat, în formă. Îl consideră o piesă esențială în tentativa de a evita retrogradarea.