Performanţă importantă pentru Răzvan Lucescu! Ce a făcut echipa antrenorului român. Partidă nebună în Europa

Performanţă importantă pentru Răzvan Lucescu! S-a aflat ce a făcut echipa antrenorului român în Conference League. PAOK se află pe prima poziție în clasamentul grupei şi este calificată în primăvara europeană.

Răzvan Lucescu face ravagii cu PAOK în Europa! Ultimul duel din Conference League a fost crucial. Viitorul grecilor, asigurat.

Performanţă importantă pentru Răzvan Lucescu!

Formația pregătită de către Răzvan Lucescu, PAOK Salonic, a remizat cu Aberdeen, în cadrul rundei #4 a Grupei G din Conference League, 2-2. Mai rămâne doar să se stabilească ce loc vor ocupa elenii la finalul grupei, 1 sau 2. Meciul decisiv e etapa viitoare.

Cu punctul pe care l-au obținut din duelul cu scoțienii, elevii lui Lucescu și-au păstrat prima poziție în clasamentul Grupei G, cu un cumul de 10 puncte. Formația nu poate rata calificarea în faza următoare, câștigătoarea grupei mergând direct în ”optimi”.

Formația care va ocupa poziția secundă în clasamentul grupei se va duela în șaisprezecimile de finală. În etapa următoare, PAOK va întâlni una dintre cele mai puternice rivale, Eintracht Frankfurt.

PAOK Salonic vs. Aberdeen, 2-2!

Rivala a deschis scorul în minutul 14 al reprizei prin Duk, autorul unui șut de excepție realizat din careul elevilor lui Răzvan Lucescu.

Taison a combinat eficient cu Despodov, astfel formația din Salonic și-a egalat șansele la 10 minute distanță.

Mbwana Samatta a majorat scorul celor de la PAOK, printr-o lovitură de cap, la jumătatea reprizei secunde.

Scorul final a fost stabilit de către Jamie McGrath, mijlocașul celor de la Aberdeen, gol bifat din lovitură liberă, executată de la 25 de metri distanță.