Pe Argeș în jos… Universitatea Cluj a fost spulberată în Trivale după ce a rămas în zece oameni, Ișfan a fost one-man show sub privirile lui Dică!

Și meciul începuse atât de promițător, dar vai, cât de înșelător, pentru nou-promovată. O fază colectivă de atac a Universității a fost finalizată de Adrian Bălan, care l-a sancționat astfel pe neinspiratul portar Straton în minutul 4.

Însă ușor-ușor, după alte câteva tentative de a marca, oaspeții s-au stins. În minutul 18, Florin Purece a ratat penalty-ul obținut de Adrian Bălan, Straton a apărat.

Cam după o jumătate de oră, a urmat potopul. Florin Ilie a avut o intrare violentă cu piciorul drept pe spatele lui Ișfan și și-a lăsat echipa în inferioriate numerică.

Iar de acolo, echipa lui Eric Lincar a luat-o pe Argeș în jos… Alexandru Ișfan a egalat pentru FC Argeș în minutul 43, și a început a doua repriză tot așa. Cu ”dubla” în minutul 46.

Ișfan a ratat hat-trick-ul 3 minute mai târziu, când a fost față în față cu Gorcea, dar a trimis peste poartă.

S-a făcut 3-1 totuși. În minutul 53. Arnold Garita l-a depășit pe Pițian, l-a driblat pe portarul Gorcea și a finalizat în plasă.

FC Argeș a câștigat, Ișfan și-a făcut numărul, iar Nicolae Dică, piteșteanul care o antrenează pe FCSB, a avut ce nota ca să dea mai departe la patron.