Omul lui Adrian Mititelu s-a dezlănţuit! Şi-a făcut praf echipa după înfrângerea cu Oţelul. FCU Craiova, la a şasea bătaie a sezonului de Superliga

Omul lui Adrian Mititelu s-a dezlănţuit! Şi-a făcut praf echipa după înfrângerea cu Oţelul. FCU Craiova, la a şasea bătaie a sezonului de Superliga. După victoriile cu Farul şi Dinamo, oltenii au comis-o în faţa nou-promovatei Oţelul.

Echipa lui Adrian Mititelu a comis-o, iar antrenorul interimar, Florin Drăgan, s-a enervat. A criticat echipa după prestaţia din repriza secundă.

Omul lui Adrian Mititelu s-a dezlănţuit!

„Două reprize total diferite. Nu am reuşit să tranşăm din prima repriză, deşi am avut ocazii. Repriza a doua foarte slabă. Schimbările, total neinspirate. Am introdus ce aveam mai bun. M-am grăbit, trebuia să mai aştept, era 0-0. Am făcut schimbări neinspirate.

Oţelul au fost organizaţi. Au profitat de naivitatea noastră. Trebuia să închidem din prima repriză, dar nu am reuşit. Am stat, dar ne-am pierdut concentrarea. Fotbalul ne pedepseşte. Blănuţă a fost aproape, dar aproape şi e 2-0 pentru adversar. Ne-a lipsit concetrarea în careul advers în prima repriză”, a spus Florin Drăgan, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Antrenorul interimar a vorbit şi despre prezenţa lui Adrian Mititelu, la finalul meciului, în vestiarul echipei. „Domnul Mititelu este dezamăgit şi e normal să fie aşa. Din păcate, jucătorii de mare calitate nu au reuşit să ne ajute”, a mai spus Drăgan, conform sursei citate.