O fostă glorie a naţionalei râde de tricolori! I-a distrus după egalul cu Israel. Ce a spus despre Florinel Coman

O fostă glorie a naţionalei râde de tricolori! I-a distrus după egalul cu Israel. Florinel Coman a fost primul vizat. Nu s-a putut abține și i-a transmis un mesaj atacantului vicecampioanei.

Florinel Coman, prestație analizată în detaliu la EURO 2024. S- aflar ce a putut spune despre jocul atacantului vicecampioanei. Gigi Becali va rămâne fără cuvinte.

Florinel Coman, laude de zile mari!

România a remizat în duelul cu Israel, scor 1-1, în cadrul preliminariilor Euro 2024.

Adrian Ilie, fost mare internațional, nu a fost mulțumit de jocul tricolorilor din prima repriză, însă a fost plăcut surprins de prestația lui Florinel Coman, atacant legitimat la FCSB. Jucătorul a fost prezent în teren aproape o oră, în duelul cu israelienii.

„S-a apărat numai la 14 metri la noi. Mi s-a părut cel mai bun fundaș stânga (n.r. Florinel Coman). Eu cu el aș juca fundaș stânga de-acum încolo. Are viteză, unu la unu. Stanciu băga alunecări în careu la un moment dat, recupera mingea.

Nea Mihai (n.r. Stoichiță), dacă tot zici că facem egal cu toți, eu sunt de acord și suntem în cărți și n-am pierdut cu nimeni, dar ca organizare de joc nu este posibil, nu este posibil ca Bancu să ia mingea de la margine și să o arunce la ei cu mâna.

După două minute recuperăm, prima minge a noastră de la fundașul central e la ei, iar vin peste noi. În primele 17 minute ca atitudine să jucăm acasă nu am vrut să le creăm niciun fel de probleme nici de presing.

Rezultatele sunt foarte bune până în momentul de față, dar ca organizare de joc… Dacă jucăm acasă cu Israelul împingem puțin lucrurile. Hai puțin mai sus, de ce să-i lăsăm pe ei să ne domine?”, a spus Adrian Ilie, pentru Fanatik.