Noi probleme pentru Radu Drăguşin! Englezii au dat verdictul despre tricolor. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Noi probleme pentru Radu Drăguşin! Englezii au dat verdictul despre tricolor. Edi Iordănescu trebuie să ştie. Internaționalul a fost rezervă neutilizabilă la meciul de sâmbătă seara al echipei.

Tottenham s-a impus cu scorul de 2-1 în meciul contra celor de la Brighton, meci care a avut loc în cadrul etapei cu numărul 24 din Premier League. Radu Drăgușin a rămas pe banca de rezerve.

Noi probleme pentru Radu Drăguşin!

Internaționalul român nu a prins multe minute pentru Tottenham până acum, însă englezii sunt cu ochii pe el, mai ales după gestul făcut de fundașul central.

În minutul 90+6, când s-a marcat golul victoriei, de bucurie, Radu Drăgușin a intrat pe teren pentru a sărbătorii cu echipa. Acest lucru i-a impresionat pe englezii de la Football London, care au avut doar cuvinte frumoase la adresa fotbalistului.

„Chiar și cei de pe bancă au intrat pe teren pentru a se alătura bucuriei. Radu Drăgușin s-a numărat printre ei, alături de Pape Matar Sarr, Rodrigo Bentancur și Destiny Udogie, care fuseseră înlocuiți, ultimul având o pungă cu gheață la genunchiul stâng.

Există un spirit de unitate în această echipă. Sprintul lui Drăgușin pentru a fi implicat în bucuria de la final arată un jucător care știe că va veni și vremea lui, în ciuda faptului că până acum nu a avut parte de multe minute”, au notat englezii.