Probleme pentru Radu Drăguşin! Tricolorul nu are nicio şansă la Tottenham. A fost uitat, din nou, pe banca de rezerve

Probleme pentru Radu Drăguşin! Tricolorul nu are nicio şansă la Tottenham. A fost uitat, din nou, pe banca de rezerve. Internaţionalul român pare că nu se regăseşte după transferul la Spurs.

Radu Drăguşin a fost rezervă neutilizată la Tottenham, în meciul contra celor de la Brighton. A privit de pe bancă victoria norocoasă a echipei sale.

Probleme pentru Radu Drăguşin!

Spurs s-a impus dramatic cu 2-1, după ce a fost condusă la pauză. A fost un meci din etapa cu numărul 24 din Premier League.  Gross a deschis scorul în minutul 16, din penalty. Tottenham a restabilit egalitatea la finalul primei ore de joc, prin Sarr. Ocaziile au continuat la ambele porți. Echipa lui Radu Drăgușin a fost cea care a dat lovitura în minutul 90+6.

Johnson a reluat în plasă o centrare a lui Son Heung-Min și a declanșat nebunia la Londra. Fanii lui Tottenham au izbucnit în urale. Printre cei care l-au felicitat pe galezul care a înscris golul victoriei s-a aflat și Drăgușin.

Rezervă neutilizată, internaționalul român nu a mai ținut cont de nimic. A sprintat de pe bancă și a intrat pe teren de bucurie. Fanii lui Tottenham au izbucnit pe rețelele sociale, în momentul în care au văzut că Drăgușin este din nou rezervă. ”Drăgușin cu siguranță o să vrea să plece de la Spurs, pentru că nu-i oferiți niciun minut!”, ”Aș vrea să-l văd mai mult pe Drăgușin”, ”Vreau să-i văd interacționând pe Drăgușin și Sonny (n.r. Heung-min Son)”, au fost doar câteva dintre comentariile suporterilor lui Spurs de pe rețelele sociale.

A fost prima dată de la transferul la Tottenham când Drăgușin nu a prins niciun minut în Premier League. În precedentele 3 jocuri, fundașul a adunat în total aproximativ 30 de minute pe teren.