Nicuşor Stanciu a dat lovitura! Surpriza momentului la arabi. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Nicuşor Stanciu a dat lovitura! Surpriza momentului la arabi. Edi Iordănescu trebuie să ştie. Echipa la care este legitimat căpitanul naționalei a ieșit invingătoare la meciul din etapa cu numărul 16 a campionatului Arabiei Saudite.

Nicușor Stanciu a fost titular la meciul cu Al-Ittihad, care s-a terminat cu scorul de 3-1 pentru Damac.

Nicuşor Stanciu a dat lovitura!

Nicușor Stanciu nu a reușit să înscrie pentru echipa lui Cosmin Contra, însă acesta s-a descurcat foarte bine la mijlocul terenului și a fost integralist.

Scorul a fost deschis de echipa lui Cosmin Contra. N’Koudou a marcat în minutul 12. După care echipa adversă a reușit să egaleze în minutul 45+3, însă, nu după mult timp, marcatorul primului gol de la Damac, a marcat din nou.

Scorul final a fost stabilit imediat cum a început repriza a doua. Grohe și-a dat autogol, astfel a fost 3-1 pentru Damac.

În urma victoriei, echipa la care este legitimat Nicușor Stanciu a urcat pe locul 6, cu 24 de puncte, iar Al-Ittihad este pe poziția a patra, cu 28 de puncte.

Stanciu crede în echipa națională la EURO 2024

”Sunt echipe destul de puternice, dar nu sunt cele mai puternice echipe cu care puteam pica. Mă refer că din urna a 3-a și a 4-a puteam să picăm cu adversari mult mai tari.

Mi-am făcut o grupă înainte de tragere și voiam să picăm cu Slovacia sau Cehia. De asemenea, îmi doream Italia din urna a 4-a. Este o grupă din care ne putem califica”, a spus Stanciu, în direct la TV Digi Sport.