Nicolo Napoli s-a enervat cumplit după Sepsi – FCU Craiova. Antrenorul și-a făcut elevii praf: `Nu așa se joacă fotbal`

Nicolo Napoli (61 de ani) a fost furios după meciul de la Sfântu Gheorghe, pierdut de FCU Craiova cu 0-4.

Antrenorul a venit cu explicații privind motivul eșecului echipei sale și a recunoscut că nu ar fi meritat să câștige partida cu Sepsi.

Nicolo Napoli, reacție după FCU Craiova – Sepsi

Mai mult, acesta și-a umilit elevii spunându-le că nu știu să joace fotbal. Acum craiovenilor nu le rămâne decât să se gândească la play-out.

„Nu a mers nimic în seara aceasta. Am jucat foarte slab în prima repriză, un pic mai bine în partea a doua, dar am primit patru goluri. Nu meritam să câștigăm acest meci.

Am jucat prost, nu am făcut combinații, dar noi mergeam mereu să driblăm în loc să jucăm ce trebuie. Nu se joacă așa fotbal. Din cauza aceasta am pierdut acest meci”, a spus Napoli.

Întrebat despre gafele lui Gurău, Napoli a spus:

„În fotbal, se mai și greșește, dar noi am comis erori mari. Și portarul, dar și fotbaliștii. Nu știu ce să vă spun, noi ne-am pregătit ca să facem un meci foarte bun, dar a fost foarte puțin din partea jucătorilor.

Adrian Mititelu a venit în vestiar la pauză, a încercat să motiveze jucătorii, dar am greșit cu toții. Acum nu ne rămâne decât să ne pregătim de play-out și să-l câștigăm”, a conchis antrenorul celor de la FCU Craiova.