Nicolo Napoli face anunţul serii! Ce spune după înfrângerea din derby-ul cu CSU Craiova: ‘Păcat că nu am reuşit’ + Ce le cere jucătorilor în play-out

Nicolo Napoli face anunţul serii! S-a aflat ce spune după înfrângerea din derby-ul cu CSU Craiova. De trei zile a revenit antrenorul italian în Bănie şi atrage atenţia. Echipa trebuie să-şi revină cât mai repede.

Nicolo Napoli a fost mulţumit de prima parte a meciului, dar spune că nu este de ajuns. Mai mult, a sunat adunarea.

Nicolo Napoli face anunţul serii!

„Prima repriză am jucat foarte bine. Am avut ocazii de 2-0. Păcat că nu am reuşit. Dacă nu marchezi, nu câştigi. Când se pierde jucătorii mai cauză scuze, când nu câştigăm e bine. Puteam avea 2-0 la pauză. Repriza a doua ei au făcut 5 schimbări şi aşa au întors meciul.

Avem mâine antrenament, ne pregătim şi începem play-out-ul. Eu bag o echipă cea mai bună. Încerc să termin cu aceiaşi jucători. Mi-a plăcut coregrafie şi de aceea mi-am făcut poze”, a spus Nicolo Napoli, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Mai mult, Nicolo Napoli atrage atenţia. FCU Craiova trebuie să-şi schimbe atitudinea. Urmează meciuri infernale în play-out pentru menţinerea în Superliga. „Este un alt campionat. Sperăm să facem puncte mai multe”, a mai spus Napoli, conform sursei citate.