Nebunie la Ploieşti! S-a terminat Petrolul-Oţelul. Ce au făcut băieţii lui Dorinel Munteanu

Nebunie la Ploieşti! S-a terminat Petrolul-Oţelul. S-a aflat ce au făcut băieţii lui Dorinel Munteanu în deschiderea etapei a opta din Superliga. au fost răsturnări spectaculoase de scor pe stadionul Ilie Oană.

Dorinel Munteanu şi Oţelul continuă seria rezultatelor surpriză în noua ediţie din Superliga. A fost un meci spectaculos la Ploieşti.

S-a terminat Petrolul-Oţelul

Cei 7100 de oameni au avut ce vedea la meciul Petrolul-Oţelul. Moldovenii lui Dorinel Munteanu au început mai bine meciul. Juri Cisotti a fost jenat de portarul Lukas Zima în minutul 13 şi a obţinut penalty. Tot italianul a ratat însă lovitura de pedeapsă, fiind blocat de portar.

Apoi, gazdele au reuşit să deschidă scorul în minutul 30. Jair a fost cel care a marcat pentru Petrolul. Acelaşi Jair a dublat avantajul băieţilor lui Florin Pârvu în minutul 53. Oţelul a revenit repede în joc. Maciel a redus din diferenţă în minutul 60. Peste doar 5 minute, Cisotti a reuşit egalarea. S-a terminat Petrolul-Oţelul 2-2 şi gazdele fac 13 puncte, în timp ce moldovenii ajung la 7. Trupa lui Dorinel Munteanu are 7 egaluri şi o înfrângere în primele 8 etape din Superliga.

Petrolul – Oțelul, echipe de start:

PETROLUL (3-5-2): Zima – Papp, Garutti, Țicu (cpt.) – Doua, Hanca, Seto, Jair, Musi – Petrovic, Grozav
REZERVE: Eșanu – M. Roman II, Justiniano, Dumitriu, Purtic, Diomande, Rădulescu, M. Constantinescu, Răducan
ABSENT: Huja (nerefăcut)
ANTRENOR: Florin Pîrvu

OȚELUL (4-1-2-3): Dur-Bozoancă – Adăscăliței, Yabre, Lovric, Zhelev – Lopez Varela – Cisotti (cpt.), Teles Pereira – Bodișteanu, Al. Pop, Maciel
REZERVE: R. Stoian – G. Cîrjan, Fatai, Jardan, I. Neagu, Zivulic, Miguel Silva, Tănasă, Pereira Serrao
ABSENȚI: Rus, Panait (nerefăcuți)
ANTRENOR: Dorinel Munteanu

Stadion: Ilie Oană (Ploieşti)
Arbitru: Colţescu Sebastian (Bucureşti) / A1: Gheorghe Sebastian Eugen (Suceava), A2: Popescu Adrian (Craiova) / Arbitru VAR: Trandafir Cristina Mariana (Bucureşti), Arbitru AVAR: Grigoriu Mircea Mihail (Bucureşti)