Nebunie la Inter-Empoli! S-a dovedit că 2-0 chiar este cel mai periculos scor

Angajată într-o luptă la baionetă pentru lo scudetto cu rivala de-o viață AC Milan, Inter și-a băgat în electro-șocuri ultrașii, chiar la ei acasă, pe ”Giuseppe Meazza”. În minutul 40, tabela era greu de privit pentru că Empoli conducea cu 2-0!

Și culmea ironiei, rana a fost deschisă chiar de un jucător împrumutat de nerazzurri la Empoli, Pinamonti. Inter a fost hipnotizată timp de o jumătate de oră. Și s-au întâmplat multe: adversarul și-a mărit avantajul prin Asllania în 28. Și a așteptat intervenția din camera VAR, care a anulat însă golul lui Zurkowski.

Eroul Lautaro Martinez

Autgolul Romagnoli, cu 5 minute înaintea pauzei, a schimbat macazul. Iar Lautaro Martinez a și egalat în ultimul minut al primei reprize. Lautaro Martinez a fost providențial în partea secundă, când a reușit să bifeze dubla.

Alexis Sanchez a marcat ultimul gol chiar în ultimul minut din extra-time, într-una dintre cele mai spectaculoase remontada din ultima vreme.

Inter a învins-o pe Empoli, scor 4-2, în etapa #36 din Serie A și măcar în acest moment, e lider în Serie A, în fața Milanului, care nu a jucat încă la Verona. Mai sunt două etape până la final, și ambele echipe vor da piept cu formații la care joacă și români: Răzvan Marin la Cagliari, Valentin Mihăilă la Atalanta și Vlad Chiricheș la Sassuolo.