Nebunie în derby-ul supraviețuirii! S-a termina Mioveni-Chindia. Gol marcat în prelungiri

CS Mioveni a câștigat meciul cu Chindia Târgoviște, scor 2-0, în etapa 29 din Superliga.

Echipa lui Toni Petrea este pe locul 11 în Superliga cu 31 de puncte, în timp ce Mioveni este pe ultimul loc cu 21 de puncte.

CHindia a dominat prima parte a meciului, dar elevii lui Nicolae Dică au deschis scorul. În minutul 34, Bogdan Rusu a primit o pasă în adâncime și a tras trage, din prima, mingea intrând în poarta apărată de Cătălin Căbuz. În repriza a doua, elevii lui Toni Petrea au continuat să aibă ocazii, dar tot CS Mioveni a marcat în prelungiri prin Mihai Lixandru.

Mioveni – Chindia, echipe:

MIOVENI: 12. Greab – 2. Sno, 25. Balaur, 27. Garutti, 6. Burnea – 23. M. Panait, 24. V. Pop – 19. Diallo, 11. Benchaib, 8. Antal, 90. B. Rusu
REZERVE: 22. Croitoru, 4. Mboumbouni, 10. Coșereanu, 14. Lepistu, 16. Rădescu, 20. Buziuc, 5. Lixandru, 9. Krasniqi
ANTRENOR: Nicolae Dică

CHINDIA: 33. Căbuz – 98. Căpușă, 25. Boldor, 91. Corinus, 15. C. Dinu – 10. Neguț, 8. Dulca, 16. Perianu, 17. Chamed – 19. D. Popa, 9. Cooper
REZERVE: 1. D. Moldovan, 7. Jipa, 11. Atanase, 23. Mihaiu, 29. L. Buș, 80. Dumitrașcu, 77. A. Șerban, 21. Orozco, 88. Ad. Ioniță
ABSENȚI: Akhmatov (suspendat), Grubac, Celea, Popadiuc (accidentați)
ANTRENOR: Anton Petrea

Stadion: Orășenesc (Mioveni)
ARBITRU: Cojocaru Adrian Viorel (Galaţi), A1: Avram Valentin (Bucureşti), A2: Bucsi Imre-Laszlo (Sfântu Gheorghe – Covasna), Arbitru VAR: Petrescu Radu (Bucureşti), Arbitru AVAR: Bârleanu Vlad (Bucureşti)