Nebunie în Bănie! S-a terminat FCU Craiova-Mioveni. Repriza a doua, fabuloasă

FCU Craiova a trecut de CS Mioveni, scor 3-0, în prima rundă din play-out. Cu acest rezultat elevii lui Napoli sunt pe primul loc cu 23 de puncte.

Oltenii au deschis scorul în minutul 52. Albu a combinat perfect cu Negru, care a fost faultat la 20 de metri. Arbitrul Andrei Moroiță a lăsat perfect avantaj, mingea a revenit la Albu, iar acesta a marcat.

Câteva minute mai târziu, FCU Craiova a primit un penalty. Negru a pătruns în careu singur cu Greab, a tras în acesta din 10 metri, iar apoi mingea l-a lovit în mână lui Scarlatache. Arbitrul Moroiță a lăsat jocul să continue, dar după 2 minute a fost chemat din camera VAR să revadă faza și a dictat penalty. Dragoș Albu nu a avut nicio problemă și a marcat pentru 2-0.

Bauza a închis tabela de marcaj în prelungirile partidei.

FCU Craiova – CS Mioveni, echipe de start:

FCU Craiova: Gurău – Paramatti, Duarte, Henriques, Huyghebaert – Dr. Albu, Asamoah – R. Negru, Piccolomo, Van Durmen – Blănuță
Rezerve: R. Popa – Zanfir, V. Achim, Bauza, Sidibe, G. Ganea, Bahassa, Chițu, Ibrahimi
Antrenor: Nicolo Napoli

CS Mioveni: Greab – Sno, Scartalache, Garutti, Burnea – A. Panait, Lixandru, V. Pop – Carnat, B. Rusu, Benchaib
Rezerve: Sima – Rădescu, Balaur, D. Șerbănică, Lepistu, D. Toma, Coșereanu, Antal, Buziuc
Antrenor: Nicolae Dică