N-au rămas cu restanțe la spectacol! Campioana CFR a învins-o pe Hermannstadt după un meci halucinant, cu o remontada spectaculoasă și 5 goluri

Zarurile păreau aruncate după doar o jumătate de oră de joc, în partida de la Mediaș. Campioana CFR conducea cu 2-O, grație golurilor lui Janga, pe Hermannstadt în restanța rămasă din etapa a șasea. Și meciul părea să curgă către o acțiune și un deznodământ bine-cunoscute.

Însă cine a spus că 2-O e cel mai periculos scor a știut el ceva. În minutul 35, Paraschiv, omul de care chiar Dan Petrescu zicea că se teme, a redus din diferență. Iar în minutul 56, Oroian a egalat, spre stupoarea tuturor.

Malele a făcut 3-2 pe tabelă în minutul 73 și a salvat onoarea campioanei. Și punctele. Cu ele, campioana a mai recuperat din ecartul pe care l-a luat Farul lui Hagi. Și mai are o restanță, cea cu FCSB.

HERMANNSTADT: 25. Letica – 17. Butean, 5. Bejan, 4. I. Stoica, 98. Opruț – 8. Baba Alhassan, 14. Sota Mino, 29. Biceanu – 96. Balaure, 30. Paraschiv, 51. Oroian
REZERVE: 31. V. Uțiu, 6. Antoche, 18. Medina, 13. Răuță, 7. Petrescu, 11. Iancu, 77. Babic, 28. Buhăcianu
ANTRENOR: Marius Măldărășanu

CFR CLUJ: 1. Scuffet – 4. Cr. Manea, 44. Yuri, 3. Burcă, 47. Braun – 40. Cvek, 21. Boateng, 8. Roger – 10. C. Deac, 32. Janga, 30. Birligea
REZERVE: 90. Sava, 45. Camora, 33. Kolinger, 28. Hoban, 37. Bordeianu, 20. Mistrati, 15. Yeboah, 11. Petrila, 9. Malele
ANTRENOR: Dan Petrescu