N-a fost ceva putred doar în Danemarca: FCSB – Silkeborg, scor general 0-10! Fanii au huiduit și au părăsit arena, o părăsește și Dică pe FCSB?

Nu greu, ci e aproape imposibil de procesat ceea ce s-a petrecut în dubla cu Silkeborg. Conjunctura, ghinionul, rezervele, râul sau ramul, păpușile voodoo, pot fi invocate și ele o dată, a doua oară e nevoie de explicații.

De fapt, nu de explicații, ci de scuze și de soluții e nevoie la FCSB, care a reușit performanța să bifeze cea mai mare rușine din istorie în Europa. Nici nu mai contează, și nedrept este, cine a marcat.

Că au fost Kusk în minutul 12, Klynge, în minutul 16, Tengstedt în minutul 63 și că Jorgensen a reușit dubla, în 2 minute, 68 și 70.

10 goluri într-o dublă din Conference League? A fost greu de digerat pentru suporteri. Care au venit doar câteva mii, penalizând umilința din Danemarca. Și care au început să fluiere la pauză. Când Târnovanu a început să plângă și să-și smulgă tricoul, au plecat deja. Ce mai putea fi de spus?

Finalul l-a găsit pe Nicolae Dică doborât, nici n-a mai mers să dea mâna cu Kent Nielsen, antrenorul lui Silkeborg. Oare își va da demisia?

FCSB: Târnovanu – V. Crețu, Haruț, Bouhenna, Pantea – Olaru, Edjouma, Oaidă – Cordea, Compagno, Oct. Popescu
REZERVE: A. Vlad – I. Stoica, Miculescu, Dumiter, M. Tănasă, Moraru, Dulca, Boboc, Musi, Radaslavescu, Rusu
ANTRENOR: Nicolae Dică

SILKEBORG: Larsen – Sonne, Salquist, Felix, Engel – Thordarson, Brink, Klynge – Jorgensen, Helenius, Kusk
REZERVE: Hedvall – Ostrom, Tengstedt, Kaalund, Dahl, Gojani, Adamsen, Oggesen, Klitten, Calisir, Busch
ANTRENOR: Kent Nielsen