Momente de groază în Ucraina! Meciul lui Șahtior a fost întrerupt mai bine de e o oră, jucătorii au fugit la vestiare /Video

Șahtior Donetsk a jucat la Lvov cu Oleksandria într-o partidă din campionatul Ucrainei.

Meciul a fost întreupt în momentul în care au început să sune sirenele antiaeriene.

Campionatul Ucrainei în vreme de război

În momentul întreruperii, scorul era 1-0 pentru Oleksandria. Partida s-a terminat la egalitate, scor 2-2 (Bohdan Mykhaylichenko ’42 și Mykhaylo Mudryk ’82, respectiv Andriy Tsurikov ‘5 și Oleksandr Demchenko ’86), notează news.ro

Potrivit clubului Șahtior, sirenele au răsunat aproape o oră, iar pauza dintre cele două reprize a durat doar cinci minute din cauza întreruperii cauzate de sirene, mai precizează sursa citată.

În Ucraina meciurile din campionatul intern s-au reluat în august, în ciuda pericolului constant legat de ofensiva militară a Rusiei.