Mirel Rădoi are probleme imense la CSU Craiova. Ultima lovitură primită de antrenor

CSU Craiova a câştigat sâmbătă, pe teren propriu, meciul cu formaţia Petrolul Ploieşti, scor 2-1.

Bucuria însă a fost umbrită de o nouă accidentare a lui Andrei Ivan care a ieșit de pe teren în minutul 60 acuzând probleme medicale.

Ivan e incert pentru următoarele partide

După fluierul final, Mirel Rădoi a dezvăluit că poate fi vorba de o accidentare musculară.

”Nu ştim dacă Ivan are ruptură, vom vedea de mâine încolo, sau luni, când va face un control. Probabil el şi alţi câţiva jucători nu vor fi disponibili pentru partida de Cupa României de miercuri cu Hermannstadt”, a declarat Rădoi.

Rivaldinho a fost cel care l-a înlocuit pe Andrei Ivan și spre bucuria lui Mirel Rădoi, fiul fostei legende de la Barcelona si din naționala Braziliei, a înscris golul victoriei în prelungirile partidei, în minutul 90+3. Cîmpanu a marca primul gol pentru CSU Craiova, golul de 1-1, iar scorul fusese deschis de Irobiso care a profitat de o minge respinsă în față de portarul Arlauskis.