Mircea Rednic s-a dezlănţuit! Anunţ fabulos după victoria cu Hermannstadt: ‘E foarte greu să ai stabilitate bună’ + Mesaj pentru fanii arădeni

Mircea Rednic s-a dezlănţuit! Anunţ fabulos după victoria cu Hermannstadt. Antrenorul celor de la UTA era în culmea fericirii după victorie şi şi-a permis chiar să glumească pe seama gazonului de la Oradea.

Mircea Rednic a dat cărţile pe faţă după UTA-Hermannstadt, scor 2-0. Golurile din acest meci au fost marcate de Kevin Luckassen, în minutul 79 și Claudiu Micovschi, în minutul 83.

Mircea Rednic s-a dezlănţuit!

Mircea Rednic s-a declarat mulțumit de prestația echipei sale. Gazonul le-a dat mari bătăi de cap ambelor echipe, iar, la final, antrenorul arădenilor a făcut haz de necaz.

”E o victorie meritată cu ocazii multe. Țin să felicit ambele echipe ținând cont de starea gazonului. Mie mi-a fost greu să ajung până la suporteri să îi salut. Am jucat foarte bine pe un teren greu, cu o apărare foarte bună. E foarte greu să ai stabilitate bună. Am avut încredere. Nu e prima oară când înscriem pe final.

Cu Dinamo am câștigat în minutele de prelungire. Chiar dacă am avut probleme, cei care au intrat au jucat foarte bine. Merită felicitările mele și ale noastre. Le e greu și suporterilor. Țin să le mulțumesc. M-aș bucura ca ei să fie prezenți și să susțină echipa și în Cupă.”, a declarat Mircea Rednic, în direct la Digi Sport.

Succesul cu FC Hermannstadt a urcat echipa lui Mircea Rednic pe locul 9 în Superliga, cu şanse la play-off.