Mihai Stoica şi-a ieşit din minţi! A făcut un scandal uriaş: ‘Efectiv ne-a scos din Cupă’ + Planul celor de la FCSB

Mihai Stoica şi-a ieşit din minţi! Managerul general al celor de la FCSB a făcut un scandal uriaş. L-a făcut praf pur şi simplu pe arbitrul de la UTA – FCSB 2-2. Mai mult, oficialul vicecampioanei anunţă ce s-ar putea întâmpla la următoarele meciuri din Cupă ale echipei sale.

Mihai Stoica nu s-a împăcat nici acum cu deciziile arbitrului de la meciul cu UTA, din Cupă. De la echipa sa au fost eliminaţi trei jucători.

Mihai Stoica şi-a ieşit din minţi!

În minutul 83, Rachid Bouhenna a văzut al doilea galben și a fost trimis la vestiare de Cojocaru. Apoi, au fost eliminaţi Risto Radunovic şi Octavia Popescu. Astfel, roș-albaștrii au încasat gol în minutul 90+6 și au fost egalaţi la ultima fază.

Mihai Stoica, managerul general al FCSB-ului, a vorbit despre centralul partidei, Adrian Cojocaru, despre care a spus că ar trebui sancționat de către Comisia Centrală a Arbitrilor.

„Ce a făcut Cojocaru ar trebui să fie un semnal de alarmă pentru CCA, FRF, care se ocupă de Cupa României. El efectiv ne-a scos din Cupă, ar fi normal să ne ducem cu a patra echipă, cu ăia de 2007.

Așa merită pentru ce ne-a făcut. Noi câștigam la Arad dacă el nu făcea recitalul ăsta. Cineva trebuie să-l tragă de mânecă pe acest băiat.

Mergem încrezători, avem 3 victorii consecutive în campionat. Ok, nu va fi Cojocaru sigur. Eu chiar aștept să se ia măsuri. Ce a făcut nu poate fi scuzabil.”, a spus Mihai Stoica, în direct la Orange Sport.