Mihai Stoica s-a enervat cumplit! A dat de pământ cu arbitrii. Managerul general a pornit scandalul momentului

Mihai Stoica s-a enervat cumplit! Managerul general al celor de la FCSB a dat de pământ cu un arbitru pe care îl consideră vinovat pentru un eșec al echipei pe care o reprezintă.

Mihai Stoica l-a făcut praf pe Adrian Cojocaru. „MM” s-a enervat pe arbitru din cauza prestației sale din meciul UTA – FCSB, încheiat 2-2, din grupele Cupei României. Oficialul de la FCSB îl consideră vinovat pe „central” pentru eliminarea FCSB-ului din cupă.

Mihai Stoica începe războiul cu Adrian Cojocaru

„Mihai Stoica începe războiul cu Adrian Cojocaru! Managerul general al celor de la FCSB l-a găsit vinovat pe arbitru. Acesta este supărat pentru că FCSB nu s-a calificat în sferturile Cupei României.

„Arbitrii pot greși. Nu pățesc nimic dacă greșesc împotriva noastră. Când greșește unul în favoarea noastră, atunci sunt probleme mari. Noi nu jucăm în Cupa României pentru că am fost eliminați de Cojocaru! La UTA. Cojocaru ne-a eliminat!

Cum ne-a eliminat? Ne-a eliminat un jucător, pe bună dreptate, dar după aceea nu a vrut să-l elimine pe Benga. S-a uitat la el, Benga lovise mingea după fluierul lui. După aceea a eliminat un alt jucător de la noi, iar înainte de ultima fază de la noi l-a eliminat gratuit pe Tavi Popescu.

Ce măsuri s-au luat? A fost reținut… Cât a fost reținut? A fost reținut 5 minute de la delegări? Ce a fost asta?”, a spus Mihai Stoica la Orange Sport.

Semifinalele Cupei României au fost stabilite ieri, după meciul dintre CFR Cluj și FC Argeș, câștigat de campioană cu scorul de 1-0. Astfel, semifinalele sunt: U Cluj – UTA și Sepsi – CFR Cluj.

Partidele se vor disputa într-o singură manșă, pe terenul primelor echipe. Meciurile sunt programate pe 26 și 27 aprilie.