Mihai Stoica s-a dezlănţuit! Ce a spus după bătaia încasată de CFR Cluj. Anunţul finalului de an

Campioana României, CFR Cluj, a fost învinsă de Hermannstad, scor 1-0, în ultima etapă din 2022 a Superligii.

Florin Bejan a adus victoria sibienilor cu un gol marcat în minutul 90+5.

”Înțepături” trimise de Mihai Stoica pentru CFR Cluj

Mihai Stoica, managerul general de la FCSB, a reacționat imediat după eșecul CFR-ului și a postat pe rețelele de socializare:

”De asta e frumos fotbalul”, a scris Mihai Stoica, pe Facebook.

CFR Cluj încheie anul 2022 cu 44 de puncte, unul mai puțin decât Farul Constanța, campioana de iarnă a Superligii.

În ultimele cinci sezoane, CFR Cluj a luat de fiecare dată campionatul. Din cele cinci sezoane, clujenii au fost de trei ori ”campioni de iarnă”, iar în alte două rânduri au terminat pe poziția secundă.

Dan Petrescu s-a dezlănțuit la finalul partidei cu Hermannstadt

Dan Petrescu nu s-a mai abţinut după meci. I-a făcut praf pe jucători. Şi-a asumat şi el o parte de vină pentru înfrângere. Era negru de supărare. „La pauză le-am spus că la cum jucăm e bun un punct. Nu trebuia să fac schimbări în repriza a doua, eu am greşit. Vacanţa va fi altfel decât voiam. O înfrângere urâtă.

Dacă pleci în vacanţă după ce pierzi ultimul meci nu e bine. I-am certat. Kollinger nu avea voie să avea ia al doilea galben. Sunt foarte supărat că Yeboah stătea pe 16 metri. Nu am ieşit azi pe teren, când nu ies pe teren se vede. Toţi erau cu gândul la vacanţă. Nu s-au mai concetrat după meciul cu FCSB. Dumnezeu ne-a dat ce am meritat. Bravo lor că au ştiut ce să facă. Măldărăşanu e antrenor foarte bun. Asta era dorinţa mea de Sărbnători, victoria. În rest, îmi doresc doar sănătate”, a spus Petrescu, la finalul meciului, în direct la Digisport.

CFR Cluj va debuta în anul 2023 pe data de 21 ianuarie cu o partidă de foc. Va juca împotriva liderului, Farul Constanța.