Mihai Stoica nu s-a mai abţinut! Pe cine a făcut praf după meciul României cu Belarus: ‘Opriți-vă cu astea! Nu sunt în regulă’

Mihai Stoica nu s-a mai abţinut. După Belarus – România, scor 0-0, a făcut praf un tricolor. Oficialul de la FCSB i-a transmis lui Edi Iordănescu cine ar trebui să fie titular în meciurile următoare.

România va juca următorul meci cu Andorra pe 15 octombrie, de la 21:45.

Mihai Stoica l-a făcut paf pe Denis Drăguș

Mihai Stoica s-a enervat cumplit după egalul făcut de naționala României în preliminariile EURO 2024. Oficialul de la FCSB a fost total nemulțumit de atitudinea lui Denis Drăguș și i-a transmis selecționerului să-l bage la meciurile următoare pe Olimpiu Moruțan titular.

„Am pățit ce a făcut Kosovo cu noi. Azi merita să câștigăm, dar nu am reușit să marcăm. Am avut situații foarte bune pe care nu le-am concretizat pentru că ultima pasă nu a fost bună. În prima repriză Bancu îi putea pasa lui Drăguș. În prima repriză, Drăguș a început foarte bine. După aia nimic. L-am văzut și cu cracul la șort ridicat.

Cineva de pe bancă trebuie să îi zică să lase cracul jos. Eu am o mare problemă cu jucătorii ăștia tineri care ba se tund, ba stau cu cracul ridicat. Opriți-vă cu astea! Nu sunt în regulă.

Primele minute ale lui Drăguș au fost bune și ultimele ale lui Moruțan. El de câte ori intră, o face bine. Eu zic că ar merita și el să fie titular! A câștigat niște meciuri.

Nu mă așteptam ca Florinel Coman să nu intre deloc. Bănuiesc că ceva s-a întâmplat, nu știu. Nu am vorbit cu nimeni de la națională. e normal să nu vorbesc. Nu știu ce s-a întâmplat, pentru că de antrenat s-a antrenat bine. Să fie vreo indispoziție”, a spus Mihai Stoica la Orange Sport.