Mihai Stoica laudă atacantul unei rivale! Ce se întâmplă cu jucătorul după ce a plecat de la FCSB: ‘Este un marcator’

Mihai Stoica laudă atacantul unei rivale! S-a aflat ce se întâmplă cu jucătorul după ce a plecat de la FCSB. Acesta ar putea reveni oricând la vicecampioană.

Mihai Stoica îl laudă pe Ianis Stoica, jucătorul celor de la U Cluj. Atacantul s-a impus în duelul cu CFR. A reuşit să marcheze două goluri.

Mihai Stoica laudă atacantul unei rivale!

FCSB l-a împrumutat pe Ianis Stoica formației U Cluj, pe toată perioada sezonului 2023/24. Atacantul a impresionat prin prestația sa din partida cu CFR Cluj, din etapa a șasea a Superligii.

Ianis a dat startul duelului din postura de titular, iar în minutul 11, a marcat din pasa lui Oancea. Tot Ianis Stoica a dublat avantajul ardelenilor, în minutul 39. Fostul jucător al vicecampioanei a impresionat și în repriza a doua. A obținut un penalty Transformat de către Nistor. U Cluj – CFR Cluj s-a terminat 3-4.

Mihai Stoica și-a exprimat aprecierea față de jucătorul care va reveni pe banca vicecampioanei în iunie 2024.

„Culmea e că a marcat această dublă pe stadionul pe care a marcat primul lui gol la profesionişti, împotriva Sănătăţii Cluj.

Chiar a marcat frumos, a pus latul foarte bine. E mare lucru să te întorci mereu spre poartă. El are asta, e un marcator. E împrumutat, dar n-are clauză de meciuri”, a declarat Mihai Stoica, la Orange Sport.

Ianis Stoica promite mai multe victorii. Atacantul spune că trebuie să își facă treaba în continuare, indiferent de conjunctură. „Este dezamăgire în echipa noastră. Consider că meritam să obținem măcar un egal din acest meci. Nu știu ce s-a întâmplat. Am lăsat spații foarte mari în apărare și, la acest nivel, am încasat 4 goluri. Consider că am fost egalii lor. Am avut și o altă ocazie cu capul, a avut și Tescan una din corner în prelungiri, dar au avut și ei șanse. Un egal era echitabil cred eu.

Când am venit în iarnă la U Cluj, antrenorii nu prea mă băgau în teren. A venit un alt antrenor, mi-a dat încredere și la fotbal trebuie să profiți de conjunctură ca să poți face ceva. Aveam nevoie de aceste goluri, dar deocamdată n-am făcut nimic. Ce? Am dat două goluri și după iar nu dau?”, a declarat Ianis Stoica, după U Cluj – CFR Cluj, 3-4.