Mihai Stoica face scandal! Atac devastator al oficialului de la FCSB. Ce l-a enervat după meciul cu U Cluj

Mihai Stoica face scandal! Atac devastator al oficialului de la FCSB. S-a aflat ce l-a enervat după meciul cu U Cluj. Arbitrajul, din nou o problemă la meciurile din Superliga. Ovidiu Hațegan nu a scăpat.

Ovidiu Hațegan a fost arbitrul meciului la partida dintre Universitatea Cluj și FCSB din etapa cu numărul 26, care s-a terminat cu 0-0.

Mihai Stoica face scandal!

În timpul meciului a existat o fază controversată în care Ovidiu Hațegan trebuia să acorde cartonaş roșu unui jucător de la U Cluj din cauza unui atac la Octavian Popescu, însă acesta a considerat că nu este fază de eliminare.

În urma acestei erori de arbitraj, Mihai Stoica l-a atacat dur pe Hațegan, considerând că există o conspirație împotriva FCSB-ului, potrivit declarațiilor date de acesta la  orangesport.ro.

”Sunt nemulțumit, deoarece am sperat ca Ovidiu Hațegan să arbitreze corect. Chiar m-am așteptat să arbitreze corect. Dacă în minutul 20, tu nu vrei să elimini un jucător.

Elias Charalambous a zis foarte bine după meci. Săptămâna trecută am primit vizita reprezentanților Comisiei Centrale a Arbitrilor. Ei ne-au arătat exact faza asta și ni s-a spus că, în momentul în care mâna se duce spre fața jucătorului și este folosită ca o armă, trebuie dat cartonaș roșu.

Acolo nu a sărit normal, de galben. A lovit cu cotul. Din minutul 20 dacă tu rămâi în zece, e puțin diferit. Faza cu faultul în careu asupra lui Octavian nu o mai comentez, acolo e discutabil. De atins, îl atinge, dar nu este suficient pentru a acorda o lovitură de pedeapsă.

Nu mi se pare că la Octavian Popescu e aceeași fază, atunci când ridică brațul. Și chiar dacă e de cartonaș roșu și acolo, mă interesează ordinea cronologică. E o problemă cu Hațegan și cu arbitrajele împotriva noastră non-stop”, a declarat Mihai Stoica pentru sursa menționată.