Gigi Becali a făcut scandal! Acuzaţii dure ale patronului de la FCSB. Ce a spus după egalul cu U Cluj

Gigi Becali a făcut scandal! Acuzaţii dure ale patronului de la FCSB. S-a aflat ce a spus după egalul cu U Cluj. Latifundiarul din Pipera a criticat, din nou, arbitrajul. A acuzat în direct neacordarea unui penalty pentru echipa sa.

Gigi Becali este mulţumit după U Cluj-FCSB 0-0. Totuşi, a reclamat neacordarea unei lovituri de pedeapsă, pentru echipa sa, în prima repriză.

Gigi Becali a făcut scandal!

„Am avut penalty clar. l-a lovit pe Tavi de două ori. Nici Olaru n-a fost în apele lui, bolnav. Lui Tavi Popescu azi i-au dat medicamente. Şut mi-a plăcut în prima repriză şi Ovidiu Popescu mi-a plăcut de el. Şi de Ngezana mi-a plăcut”, a spus Gigi Becali, în direct la Digi Sport.

Mai mult, latifundiarul din Pipera nu s-a mai abţinut. A lansat noi săgeţi la adresa rivalelor. Nu le dă nicio şansă în lupta pentru titlu. A spus clar că primul loc este acontat şi se gândeşte deja la campania de achiziţii pentru cupele europene. „Am spus că o să iau un vârf în vară. Acum nu mai iau că nu mai e mult şi aruncăm artificiile. Poate să facă ei ce vor campionatul e deja acaparat. cel puţin 10 puncte vom termina campionatul. la anul pe vremea asta o să vă uitaţi la noi în sferturile de Liga Campionilor”, a mai spus Becali, conform sursei citate.

În acest moment, cu 4 etape înaintea finalului sezonului regulat din Superliga FCSB are un avans de 7 puncte. Pentru trupa lui Elias Charalambous urmează un meci pe teren propriu, cu FC Botoşani. Liderul campionatului mai are doar meciuri acasă sau în apropierea Bucureştiului până la începutul de play-off. Joacă pe propriul teren cu FC Botoşani şi Petrolul şi în deplasare cu FC Voluntari şi Rapid.