Mihai Stoica a dat verdictul! Ce le-a transmis celor de la Rapid după victoria cu Hermannstadt. Dan Şucu se va enerva cumplit

Mihai Stoica a dat verdictul! S-a aflat ce le-a transmis celor de la Rapid după victoria cu Hermannstadt. Dan Şucu se va enerva cumplit.

Rapid a câștigat împotriva celor de la Hermannstadt cu scorul de 2-0, iar echipa giuleșteană s-a apropiat la doar 6 puncte de liderul FCSB. Mihai Stoica, managerul general al roș-albaștrilor, a făcut câteva observații după meci.

Mihai Stoica a dat verdictul!

După o primă repriză fără goluri, Rapid a câștigat în partea a doua a duelului, prin golurile marcate de Ermal Krasniqi (minutul 54) și Albion Rrahmani (minutul 66).

Mihai Stoica, managerul general al echipei FCSB, consideră că Rapid este un „adversar puternic” în cursa pentru titlu.

Oficialul roș-albaștrilor a apreciat prestația bună a giuleștenilor în repriza a doua, precum și contribuția lui Borisav Burmaz, care a oferit o pasă decisivă în meciul împotriva Hermannstadt.

„În a doua parte a meciului, da. A părut simplu pentru Rapid. A fost galop de sănătate. Rapid s-a exprimat destul de fluent în repriza a doua și a câștigat fără dubii, pe deplin meritat.

Burmaz pare o achiziție foarte bună. Iar Rapid arată foarte bine de la mijloc în sus, cu dubluri pe post. La un moment dat chiar cu trei jucători pe acelaași post. Chiar foarte bine! N-are cum să nu-ți placă Burmaz din moment ce a marcat, a marcat și goluri spectaculoase, iar acum a gândit foarte bine assist-ul. Ok, n-ai cum să nu marchezi dacă nu greșesc adversarii, dar ambele faze au fost gândite foarte bine.

Rapid e un adversar serios. A beneficiat de șansă la meciurile cu FC U Craiova și Dinamo. Dacă s-ar anula golurile din prelungiri în meciurile din 2024, ceea ce nu se poate, distanța de acum ar trebui să fie de 12 puncte și un meci mai puțin, dar uite că se marchează și se fac puncte și în prelungiri, a spus Mihai Stoica, conform Orange Sport.

Rapid a câștigat toate cele 5 meciuri din primele 5 etape din 2024 și a acumulat 48 de puncte, fiind la șase puncte în spatele echipei FCSB, care are cu un meci mai puțin disputat.