Marius Măldărăşanu surprinde pe toată lumea! Ce spune după înfrângerea cu Rapid: ‘Nu meritam nimic’ + De ce crede că a pierdut Hermannstadt în Giuleşti

Marius Măldărăşanu surprinde pe toată lumea! S-a aflat ce spune după înfrângerea cu Rapid. Hermannstadt a rezistat o repriză în Giuleşti, dar a fost învinsă în 12 minute şi a picat de pe locurile de play-off din Superliga.

Marius Măldărăşanu a spus clar. Echipa sa nu merita nimic în Giuleşti, după jocul pe care l-a prestat.

Marius Măldărăşanu surprinde pe toată lumea!

Mai mult, Marius Măldărăşanu a surprins pe toată lumea. Spune că nu face schimbări de teamă să nu piardă talia echipei şi să ia gol din faze fixe. „În prima repriză am stat jos în multe momente. Am avut situaţii bune la 0-0. Rapid nu a avut ocazii în prima repriză. Apoi, au apărut golurile în repriza a doua pe contraatacuri. Pe retragerea lor am câştigat teren, dar nu meritam ceva în seara asta. Noi nu ne-am mişcat, nu am dat şanse. Ne doare această înfrângere. Nu suntem pe o pantă bună. Suferim ca joc şi încredere.

Depindeam de golurile şi de forma lui Paraschiv. Sunt situaţii în care nu schimb că pierdem talie. Fazele fixe pot face diferenţa”, a spus antrenorul celor de la Hermannstadt, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

După această înfrângere, sibienii au picat pe loc de play-out în Superliga. Cei de la Petrolul le-au luat faţa, după victoria norocoasă contra celor de la Poli Iaşi.