Mihai Rotaru l-a dat de gol pe Laurenţiu Reghecampf! Ce s-a întâmplat în vestiarul celor de la CSU Craiova: ‘A reparat la pauză’

Mihai Rotaru l-a dat de gol pe Laurenţiu Reghecampf! Declarații despre ce s-a întâmplat în vestiarul celor de la CSU Craiova.

CSU Craiova a urcat pe locul doi în Superligă, după victoria obținută în Iași, scor de 1-4.

Declarații despre ce s-a întâmplat în vestiarul celor de la CSU Craiova

Mihai Rotaru este mulțumit prestația jucătorilor din repriza a doua de la Iași. Finanțatorul oltenilor este de părere că echipa sa are cel mai bun lot din prima divizie.

”Nu sunt genul care să se entuziasmeze sau să se deprime. Corect, a fost un meci bun, repriza a doua, pentru că în prima am dezamăgit, toți am fost supărați. A reparat Reghe la pauză, toată lumea a înțeles ce e de făcut.
Aici nu era vorba de asamblat, era vorba de multe greșeli personale, multe pase greșite, multe interpretări eronate ale situațiilor de joc. Nu e cea mai fericită ipostază, dar a ieșit bine. Sper ca prima repriză să fie un exemplu negativ pentru meciurile care urmează.

Nu vă răspundeam, dacă mă sunați la pauză. Nu eram supărat, dar nu mergea treaba, eram îngrijorat. Reghe a știut ce are de făcut, ce trebuie să schimbe, astfel încât să ne revenim și să arătăm jocul nostru. Fără modestie, nu există o echipă care să aibă calitatea noastră de la mijloc în sus.

Iași nu e o echipă cu care să te aperi, nu ne așteptam ca fundașii noștri să iasă în evidență, ne așteptam să iasă în evidență atacanții și linia de mijloc. În apărare avem trei jucători de națională”, a spus Mihai Rotaru la Fanatik.

Laurențiu Reghecampf este la al doilea mandat de antrenor la Craiova. Primul mandat a durat un an. Acesta a adunat 45 de meciuri și a avut o medie de 1.89 puncte pe meci. Acesta a revenit la Craiova la începutul sezonului curent din Superligă, după remiza pe care oltenii au făcut-o cu Oțelul.