Mihai Rotaru face anunţul nopţii! Ce spune despre demiterea lui Ivaylo Petev. Nu l-a uitat nici pe Alexandru Mitriţă.

Mihai Rotaru face anunţul nopţii! S-a aflat ce spune despre demiterea lui Ivaylo Petev. Nu l-a uitat nici pe Alexandru Mitriţă. Patronul celor de la CSU Craiova era extrem de fericit după victoria din derby-ul Olteniei.

Mihai Rotaru a făcut dezvăluiri din interior după ce echipa sa a învins marea rivală. Spune că ştia că va câştiga acest meci.

Mihai Rotaru face anunţul nopţii!

Mihai Rotaru era extrem de mulţumit după FCU Craiova-CSU Craiova 1-2. A fost încântat de jocul echipei sale, dar mai ales de evoluţia lui Alexandru Mitriţă. „Ne bucurăm că am câştigat. Se trăieşte intens un astfel de meci. În repriza a doua am jucat ce trebuie. Mi-a plăcut atitudinea. pronosticul meu a fost că dăm gol după minutul 65. Ştim ce poate Mitriţă, poate rezolva singur meciuri. Arată şi atitudine de lider care trage echipa după el. Bagă capul în crampoane”, a spus Rotaru, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Mai mult, Rotaru a spus clar. Şi dacă ar fi pierdut meciul nu l-ar fi dat afară pe Ivaylo Petev. Aşteaptă acum o primă victorie şi în play-off, contra celor de la CFR Cluj, în deplasare. „Nu luam în calcul schimbarea antrenorului”, a mai spus Rotaru, conform sursei citate.