Mesaj de la Stoican pentru jucători, după ce Mioveniul a egalat în ultimele minute: `Trebuie să ne ridicăm!`

FC Botoșani a avut victoria în mână, în meciul cu CS Mioveni, din ultima etapă a sezonului regulat. Însă elevii lui Flavius Stoican au comis-o în minutul 88. Portarul l-a faultat pe Krasniqi iar Rusu a transformat pentru oaspeți și s-a terminat 1-1.

„Am fost egalați în ultimele minute, păcat. O primă repriză destul de bună, iar în a doua a fost o timorare, o teamă de rezultat. Înțeleg că e și oboseală, s-au adunat multe meciuri, dar puteam să obținem o victorie importantă.

Ăsta e fotbalul, nu îți iese neapărat ce îți propui, însă trebuie să fim calmi, să ne ridicăm pentru că începe un nou campionat.”, le-a transmis Stoican fotbaliștilor, după meci, la Digi Sport.

”Sunt dezamăgit!”

”Sunt dezamăgit din cauza rezultatului, chiar dacă am ratat câteva situații. Nu vreau ca jucătorii să pice din punct de vedere emoțional sau al atitudinii pentru că totuși suntem o echipă care joacă fotbal și își creează ocazii.

O sa vină momente când o să fructificăm mai multe dintre ele, așa cum au mai fost. Și eu îmi doresc să fie toți apți.

Cei doi jucători, Sadiku și Șeroni, au făcut antrenamente în ultimele două zile, dar s-a văzut lipsa de ritm. Când vor fi în plenitudinea forțelor, cu siguranță ne vor ajuta”, a mai spus Stoican.