Meci nebun pentru Marius Şumudică! Gaziantep, revenire fabuloasă în Turcia. Tricolorii Denis Drăguş şi Alexandru Maxim, protagonişti / Video

Meci nebun pentru Marius Şumudică! Gaziantep, revenire fabuloasă în Turcia. Tricolorii Denis Drăguş şi Alexandru Maxim, protagonişti în meciul din deplasare, contra celor de la Sivasspor.

Marius Şumudică a avut o nouă partidă de infarct în Superlig. Gaziantep a fost condusă la două goluri diferenţă, dar a revenit miraculos.

Meci nebun pentru Marius Şumudică!

Echipa lui Marius Şumudică încearcă să evite retrogradarea în Turcia. Gaziantep a început foarte prost meciul din deplasarea cu Sivasspor. A fost condusă, la un moment dat, scor 0-2. A revenit datorită prestaţiei lui Denis Drăguş.

Tricolorul a marcat un gol din pasa lui Alexandru Maxim. Meciul dintre Sivasspor şi Gaziantep a avut o primă repriză incredibilă, terminată la egalitate, 2-2. Au fost patru români pe teren, acolo unde s-au mai aflat Florin Niţă şi Deian Sorescu. Ultimul tocmai a debutat sub comanda lui Şumudică.

Gazdele au condus cu 2-0, după ce echipa lui Marius Şumudică a fost taxată cu două penalty-uri. Acestea au fost transformate de Manaj.

După 29 de minute, Alexandru Maxim şi Denis Drăguş au scăpat singuri cu portarul Vural. Drăguş a marcat cu poarta goală şi şi-a readus echipa în meci. În minutul 41, Sivasspor a egalat, după reuşita lui Djilobodji.

A fost al zecelea gol marcat de atacant în acest sezon, în toate competiţiile. Are şi un assist pentru echipa lui Şumudică. Gaziantep a rămas în 10 oameni, după ce Maxim a văzut de două ori cartonașul galben, minutul 69 și minutul 81.

Drăguș a părăsit și el terenul, în minutul 90+1, iar în locul lui a fost introdus Karakas. Partida s-a terminat la egalitate, 2-2, iar în urma acestui rezultat Gaziantep se află pe locul 14 în Superlig.