Meci cu scandal la Sf. Gheorghe! Dan Petrescu a urlat la arbitru. Sepsi-CFR Cluj s-a decis pe final

Meci cu scandal la Sf. Gheorghe! Dan Petrescu a urlat la arbitru. Sepsi-CFR Cluj s-a decis pe final de meci. Trupa din Gruia a reuşit să câştige, din nou, în faţa echipei dezinteresate a lui Cristiano Bergodi. Covăsnenii sunt, în continuare, cu gândul la finala Cupei.

Dan Petrescu a făcut din nou scandal din cauza arbitrajului. S-a enervat crunt la golul lui Boateng, anulat corect de VAR.

Dan Petrescu a urlat la arbitru

Trupa lui Dan Petrescu a deschis scorul la Sf. Gheorghe prin Petrila, în minutul 33. Gazdele au reuşit egalarea pe finalul primei reprize, după reuşita lui Tudorie. CFR Cluj a însistat în partea secundă să se desprindă.

Mai întâi, a fost golul lui Boateng, dar acesta a fost anulat corect de către VAR, pentru ofsaid. Janga a marcat pe final şi trupa din Gruia opreşte seceta de 4 partide fără victorie.

S-a terminat Sepsi-CFR Cluj 1-2 şi trupa din Gruia are 5 puncte avans faţă de cep de la CSU Craiova. De partea cealaltă, Sepsi e ultima în play-off.

Sepsi OSK – CFR Cluj. Echipele de start

Sepsi: Began – M. Bălașa, Ninaj, M. Tamas, Dumitrescu – I. Gheorghe, N. Păun, J. Rodriguez, R. Varga – Tudorie, Safranko
Rezerve: Niczuly – Dimitrov, R. Ispas, Aganovic, E. Papa, F. Junior, C. Matei, Achahbar, Rondon
Antrenor: Cristiano Bergodi

CFR Cluj: Scuffet – Manea, Yuri, Burcă, Camora – Boateng, Cvek – Fica, Birligea, Petrila – Janga
Rezerve: Sava – Peteleu, R. Bălan, Țîru, Hoban, Muhar, R. Filip, Yeboah, Maglica
Antrenor: Dan Petrescu

Stadion: Sepsi Arena (Sfântu Gheorghe)
Arbitru: Sorin Costreie; A1: Valentin Avram; A2: Adrian Vornicu; Arbitru VAR: Iulian Dima; Arbitru AVAR: Vlad Bârleanu