Marius Şumudică l-a dat de gol pe Mirel Rădoi! Ce mesaj i-a dat acestuia după ultimul scandal. Conversația a devenit publică.

Marius Șumudică l-a dat de gol pe Mirel Rădoi! Tehnicianul formației Al Raed a mărturisit că l-a consolat pe fostul selecționer, dar și pe Cosmin Contra, după înfrângerile suferite de aceștia.

Marius Șumudică l-a consolat pe Mirel Rădoi

Marius Șumudică l-a consolat pe Mirel Rădoi! Antrenorul român a vorbit despre meciul în care i-a demolat pe cei de la Damac, cu scorul de 5-0. Formația este antrenată de către Cosmin Contra, iar„Șumi” a dorit să îl consoleze la finalul partidei.

De asemenea, acesta a mărturisit că l-a contactat și pe Mirel Rădoi, după ce formația acestuia, Al Tai, a condus-o pe Al Batin cu 3-0, dar a fost întoarsă în prelungirile partidei.

„Am vorbit puțin, când ne-am salutat. Eu am superstițiile mele, nu ies din cabină până merg la bancă. Am rămas după meci și am vorbit. Ce să zic? Îmi pare rău că e antrenor român și s-a terminat cu un astfel de scor. Nu e ușor să pierzi 0-5, lumea vorbește.

Suntem trei antrenori români aici. Mirel a trăit și el o dramă acum două etape, a condus 3-0 și a pierdut în ultimul minut. Chiar i-am dat mesaj după meciul ăla. E clar că am fost foarte bucuros, dar era clar că îmi părea rău că am învins un antrenor român. Cosmin chiar e un antrenor bun”, a spus antrenorul, la Digi Sport.

Echipa lui Șumudică ocupă în acest moment locul 9 în clasament, la egalitate de puncte cu Damac, formația lui Contra. Echipa lui Mirel Rădoi se află pe locul 7, cu 34 de puncte.