Marius Şumudică îi umileşte pe cei de la Rapid. Avertisment dur pentru Dan Şucu. Va ieşi mare scandal

Marius Şumudică îi umileşte pe cei de la Rapid. Avertisment dur pentru Dan Şucu. Va ieşi mare scandal. Antrenorul care şi-a dorit enorm să o antreneze din nou pe Rapid a ieşit la atac.

Marius Şumudică (52 de ani) este de părere că Rapidul este mult sub așteptări. Prestațiile și rezultatele echipei din primele patru runde sunt complet ”dezastruoase”.

Marius Șumudică îi umilește pe cei de la Rapid

În plus Marius Şumudică nu îi dă dreptate lui Victor Angelescu, care s-a declarat mulțumit de prestațiile Rapidului în cele 4 etape din Superligă, inclusiv în înfrângerea cu FC Voluntari, cu un scor de 1-2.

”E clar că susțin antrenorul prin ceea ce spun. Probabil au avut o influență mare Daniel Niculae și Victor Angelescu în numirea lui Bergodi. Din ce a declarat domnul Șucu, în latura sportivă deleagă responsabilități.

Startul este dezastruos. Unde a fost jocul bun? Nu! Au jucat slab. În afară de o primă repriză cu Sepsi, celelalte reprize, foarte slabe toate.

Nu mai contează cum iei golurile”, a declarat Marius Șumudică, la Digi Sport.

Rapid va juca cu Petrolul Ploiești în etapa a 5-a din Superligă, pe data de 13 august. Meciul se va disputa pe stadionul Giulești din București, de la ora 21:30.