Marius Şumudică are Turcia la picioare! Fanii au făcut spectacol după ultima victorie. Antrenorul român, în centrul atenţiei

Marius Şumudică are Turcia la picioare! Fanii au făcut spectacol după ultima victorie. Antrenorul român, în centrul atenţiei. Cei trei jucătoi români au ajutat la victoria realizată de echipă.

Gaziantep a reușit să se impună în fața celor de la Fatik Karagumruk, după o serie de patru meciuri fără victorie. Dacă Florin Niță a închis poarta pentru echipa antrenată de Marius Șumudică, portarul echipei adverse a încasat 3 goluri.

Marius Şumudică are Turcia la picioare!

Denis Drăguș a reușit să deschidă scorul pentru echipa lui Marius Şumudică. Apoi, la începutul reprizei secunde, atacantul i-a oferit o pasă incredibilă lui Gradel pe care acesta a fructificat-o. Astfel, s-a făcut 2-0 pentru Gaziantep.

Golul decisiv al partidei a venit în minutul 87, Alexandru Maxim i-a pasat lui N’Koulou și acesta a înscris. Această victorie a fost una decisivă pentru echipa din Turcia. Gaziantep s-a îndepărtat la 4 puncte de zona roșie.

Suporterii lui Gaziantep au făcut spectacol la partidă. Au venit în număr de 200 de persoane și s-au așezat într-un sistem unic.

Imediat după fluierul final, Marius Șumudică s-a alăturat petrecerii și s-a îmbrățișat cu fanii.